Tarsus Borsası Haberler

09
Başkanın 10 Ocak Basın Çalışanları Günü Mesajı

Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Murat Kaya, demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından birinin bağımsız basın olduğunu ifade ettiği mesajında,” Atatürk’ün ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle, basın mensuplarımız; bizim elimiz, gözümüz, dilimiz ve sesimizdir. “Sözleriyle başladığı mesajına şu şekilde devam etti.

“Günümüzde iletişim, bilgiye erişim ve haber alma kaynakları çeşitlendi, kolaylaştı ve hızlandı. Bilgi ve haber o kadar hızlı yayılıyor ki, toplumsal, siyasi, politik her türlü gelişmeyi dünyanın en uzak noktasında bile olsa anında öğrenebiliyoruz. Gazetecilik mesleği üstlendiği işlev itibarıyla zorluklar ve yokluklar karşısında yıkılmaz, eğilmez bir irade, hak terazisinden sapmayan bir vicdan, yüksek bir karakter gerektirir. Tam bu noktada, hızla yaşanan bu iletişim çağında, doğruların arasından yanlışları temizleyebilecek ve toplumu, milletimizi aydınlatacak tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan basın mensubunun gazetecilik mesleğine olan saygısı, gazetecilerimizin sorumluluğunun üstüne bir sorumluluk daha eklemektedir. Basınımız, bu noktada ne kadar güçlü olursa bizler de yolumuzu o kadar net ve doğru görürüz.

Zor şartlarda haber ve yorumlarıyla toplumu bilgilendiren, demokrasimizin güçlenmesine her zaman katkıda bulunan; kentimizin sorunlarını gündeme taşıyarak, kurumlarımızın çalışmalarına yardımcı olan başta yerel basın çalışanları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler gününü kutlar, zorlu ve meşakkatli meslek yaşamlarında başarılar dilerim.” dedi.

[Devamını oku...]

08
Bölgesel "4 Ürün 5 Borsa" Ürün Raporu Yayında

İlçemizde 2018 yılında tarımsal üretim yaklaşık 3,5 milyar TL’sıdır. Bu özellikleriyle Tarsus’u ülkemizin tarımsal üretim üssü olarak kabul edebiliriz. Fark ödeme desteği ise 59 milyon TL'sına yaklaşmaktadır. Tarsus sadece bu 5 ürünle İl'nin tahıllar ve diğer bitkisel ürünlerden tarımdan elde ettiği üretim miktarı değerinin % 52 'sini Ülke ekonomisine kazandırmaktadır.

Üreticilerimizin bereketli ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini dileriz.

[Devamını oku...]

08
Üye Ziyaretlerimiz Başladı

Yılın ilk günlerinde Tarsus Ticaret Borsası tarafından üyelerine gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında , üyelerin 2019 yılı ile ilgili beklentileri ve kentin ekonomi, ticareti konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

[Devamını oku...]

06
Başkan’ın Beyaz Baston Körler Haftası Mesajı

Beyaz Baston Körler Haftasının engellilerle ilgili hassasiyetleri arttırmasını umut ederek, tüm engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında olduğumuzu yineleyerek, tüm görme engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve engelsiz bir dünya diliyorum"

[Devamını oku...]

03
Borsa Yönetim Kurulu

Daha çok çalışmaya, daha çok üretmeye devam edeceğiz. Yeni yılda tüm çabamız, istikrar için atılan adımların ekonomiye, ticarete, ihracata yansıması noktasında Tarsus için Ülkemiz için sorumluluğumuza düşenden fazlasını yapmaya hazırız. 

[Devamını oku...]

01
Üye Bilgi Güncelleme ve Üyeliğin ASKI'ya Alınması

Sayın Üyemiz,Yaptığımız çalışmaları, düzenlediğimiz eğitimleri, mesleki sorunlarınızın çözümü için gerçekleştirdiğimiz girişimleri sizlere bildirebilmemiz bizim için büyük önem taşımaktadır

5174 sayılı kanunun 32. maddesi ve Borsa Muamelat Yönetmeliği 13. maddesi hükmünce;

” Borsalar, Kanunun 32 nci maddesi uyarınca her yılın Ocak ayında üye kayıtlarını güncelleştirir. Buna göre; içinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden, güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayanların üyeliği meclis kararıyla askıya alınır ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamaz. Üyeliğin askıya alınması, üyelerin isimlerinin meslek grupları ve seçmen listelerinden silinmesini ve bu üyelerin aidat tahakkuklarının durdurulmasını kapsar. “ demektedir.

Bu hususla ilgili olarak 16/01/2019 tarihine kadar Borsamız ile irtibata geçmeniz bizleri memnun edecektir.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 210İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son