Tarsus Borsası Haberler

Coğrafi işaretli ürünlerimiz bizim zenginliğimiz, milli değerlerimiz, mirasımızdır.

  • 09.10.2021
  • tarsustb
Coğrafi işaretli ürünlerimiz bize kalan mirastır. Bu mirası korumak hepimizin görevi.
Tarsus Ticaret Borsası, Coğrafi işaret ile tescilli ürünlerin üretici ve tüketici açısından önemli bir ticaret potansiyeli oluşturduğu belirtildi.
Bulunduğu coğrafyaya, iklime, kültüre veya üretim tarzına ilişkin farklı özellikler taşıyan ürünlerin, tüketicinin öncelikli tercihlerinden olduğunu, coğrafi işaret taşıyan ürünlere yönelik talebin giderek arttığına dikkat çekilen açıklamada, “Tarsus orjinli ve menşei coğrafi işareti ile Türk Paten Kurumu tarafından 345 no’da tescilli Tarsus Sarıulak Zeytini ve 767 no’da tescilli Tarsus Sarıulak Zeytinyağı önemli bir ticaret potansiyeli oluşturacak ve bölgede gelir artışlarına neden olarak kalkınmayı destekleyecek iki ürünümüz olarak hasat ve imalat sezonuna başlanmıştır.
Yaşadığımız pandemisi süreci, üretimde güven sağlayabilen ürünlere ilgiyi artırdı. Tüketici, hızlı ve garantili tedarik avantajının yanı sıra kolay ulaşılabilir ve denetlenebilir güvenli üretimiyle, öne çıkan üretici ve tedarikçileri seçer hale geldi. İnsanlar artık her gıdaya aynı yaklaşmıyor. Belirli standardı, kalitesi olan gıdalar tercih ediliyor. Bu noktada 345 no’da tescilli Tarsus Sarıulak Zeytini ve 767 no’da tescilli Tarsus Sarıulak Zeytinyağı ürünlerimiz için oluşan fırsatı değerlendirmeliyiz.
Üreticimize, tüketicimize diyoruz ki; coğrafi işaretli ürünlerimizi koruyalım, üzerinde coğrafi işaret logo ve amblemi olan, üretimi ve üreteni belli olan coğrafi işaretli Tarsus Sarıulak Zeytini ve Tarsus Sarıulak Zeytinyağı’mıza sahip çıkarak bölge ekonomisine katkımızı sağlayalım. Coğrafi işaretli ürünlerimiz bizim zenginliğimiz, milli değerlerimiz. Bu mirası korumak hepimizin görevidir. “


Click the banner to read this article in English or Russian

Coğrafi işaretli ürünlerimiz bizim zenginliğimiz, milli değerlerimiz, mirasımızdır.
Coğrafi işaretli ürünlerimiz bizim zenginliğimiz, milli değerlerimiz, mirasımızdır.