Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

  • 07.03.2023
  • tarsustb
Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Ailenin temeli, toplumun yapı taşı, şefkat ve merhametin sembolü kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
Kadınların yaşamın her alanında çok önemli roller üstlendiğini belirten Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, mesajında şunları kaydetti:
“Sevgisiyle sarıp sarmalayan annemiz, yaşam yolunu birlikte yürüdüğümüz eşimiz, ablamız, kardeşimiz dünyayı güzelleştiren ve geliştiren ne varsa muhakkak orada kadının izi vardır.
Eğitimin temeli aileden başlıyor ve ilk öğretmenimiz annelerimiz çocukluktan başlayarak geleceğimizi inşa ediyor.Büyük Önder Atatürk, “Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır” diyerek, bizlere güçlü millet olmanın yolunun kadınlarımızı yükseltmekle olacağını göstermiştir.
DEPREMİN YARALARINI BİRLİKTE İYİLEŞTİRECEĞİZ
Ülkemizin kurtuluşunda kadınlarımızın mücadelesi dillere destan olmuştur. Allah hepsinden razı olsun, ruhları şad olsun. 10 ilimizde yaşanan, Ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketinin yaralarını da kadınlarımız ile birlikte o gün kü ruhla saracağız.O gün nasıl annelerimiz, ninelerimiz sadece cephe gerisinde değil, cephede de kahramanca mücadele vermişse, bugün de kadınlarımızla omuz omuza vererek depremin yaralarını iyileştireceğiz.
Ülke nüfusumuzun yarısı kadınlardan oluşuyor ve bu büyük potansiyeli maalesef sosyal yaşamın içerisinde istenilen oranda göremiyoruz.Kadınlarımız sosyal yaşamın, iş dünyasının içerisinde ne kadar fazla yer alırsa, ülkemiz de bir o kadar gelişir ve kalkınmamız hız kazanır.Sanayinin, ticaretin bu denli geliştiği, girişimciliği ile her zaman övündüğümüz ülkemizde kadınlarımızın üretime katılımlarını daha da artırmalıyız.Kadınlar için çalışma imkanları oluşturulması ve devlet tarafından pozitif ayrımcılık yapılarak destek verilmesi bu noktada büyük önem taşıyor.
Kadınlarımızın başarılarıyla gurur duyuyor, sanattan spora, eğitimden iş dünyasına yaşamın her alanında daha fazla temsil edilmeleri dileğiyle, acziyetin kadına şiddet olarak karşımıza çıktığı, hepimizi derinden yaralayan olayların son bulduğu;kadının yüreğindeki sevgi ve merhametin tüm dünyaya hakim olduğu bir dünya temenni ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri ile eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”
.

Click the banner to read this article in English or Russian

Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.