Meclis Başkanı Murat Kaya'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı

  • 17.03.2023
  • tarsustb
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tarsus Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, “Tarihi kahramanlıklarla dolu bir milletin yeniden dirilişinin destanlaştığı Çanakkale zaferi, ümidin inanca, inancın zafere döndüğü andır." dedi.
Mesajında Çanakkale destanını yazan kahramanların asla unutulmayacağını belirten Meclis Başkanı Murat Kaya ," Çanakkale Zaferi, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde en ağır şartlarda bağımsızlık uğruna kazandığı ve yıllar geçse de unutulmayacak şekilde dünyaya ispatladığı kahramanlık destanıdır. O gün Conkbayırın da , Anafartalar da tarihimizi yazan şehitlerimize,atalarımıza borcumuzu ancak birlik ve beraberliğimizin tükenmez olduğunu göstererek ödeyebiliriz.
Bu milletin dirilişini ve istiklal ruhunu kazandığı, ümidin inanca, inancın zafere döndüğü ve bir Ulusun yeni tarihini milletinin imanıyla , kanıyla kazandığı O gün başlayan Milli Direniş ile bütün dünyaya eşi benzeri olmayan bir insanlık dersi verilmiştir.
Allah, kanla kazanılan bu vatan topraklarını korumamız için bize güç, kuvvet versin, bizleri O gün şehit düşenlerimizin mirasına layık birer efrad olmamızı nasip etsin.
Bizleri derinden üzen depremde hayatlarını kaybeden,deprem şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileyerek, Çanakkale şehitlerimizi ve Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha minnetle ve rahmetle anıyor, bu vatan uğruna canlarını siper eden şehit ve gazilerimize saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Click the banner to read this article in English or Russian

Meclis Başkanı Murat Kaya'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı