Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı

  • 09.11.2023
  • tarsustb
Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Meclis Başkanı Murat Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85. Yıldönümünde minnet, rahmet ve saygıyla anıyoruz.
Türk Milletinden aldığı güç ve destekle, işgal altındaki vatanımızın kurtarılması ile yeni ve modern devletimizin kurulmasına öncü olan ATATÜRK, bağımsızlığımızın mimarı olarak tarihe geçmiştir.
Yol göstericiliği, fikir ve uygulamalarıyla yüzyıla damga vuran Mustafa Kemal ATATÜRK, bugün de ileri görüşlülüğü ve tüm söylemleriyle ülkemizin geleceğini aydınlatmaya devam etmektedir.

“BÜYÜK ÖLÜLERE MATEM GEREKMEZ, FİKİRLERİNE BAĞLILIK GEREKİR”
Türkiye’nin söz sahibi, etkin ve dinamik bir ülke olarak bugün uluslararası anlamda ulaştığı saygın konum, milletimizin temelleri sağlam tarihi geçmişinin en büyük kanıtıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir” sözlerinde belirttiği gibi, 10 Kasım her ne kadar Atatürk’ü Anma Günü olsa da aynı zamanda O’nun bizlere ışık tutan düşüncelerini de hatırlatma günüdür. Bugün daha güçlü bir Türkiye için bölünmez bütünlüğümüzü korumak, O’nun ilke ve ideallerine bağlı kalmak Atatürk’e duyduğumuz saygının en güzel göstergesidir.
İstiklal mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde; milli ve manevi değerlerimize bağlı gelecek nesilleri yetiştirme gayretiyle tarihimize ve kültürümüze sahip çıkma sorumluluğumuzun daima devam edeceğine inanıyor, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, çağdaş Türkiye’nin mimarı Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla anıyorum”
.


Click the banner to read this article in English or Russian

Borsa Meclis Başkanı Murat Kaya, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı