Tarsus Ticaret Borsası, İhtisas Komisyonları toplandı.

  • 11.11.2023
  • tarsustb
Tarsus Ticaret Borsası, İhtisas Komisyonları toplandı.

Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürünler İhtisas Komisyonu ile Hububat ve Bakliyat İhtisas Komisyonunun ortak toplantısında sektörün sorunları, alınması gereken önlemler, talepler değerlendirilerek, tavsiye kararları istişare edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, sadece ülke olarak değil dünya olarak, ekonomide, ticarette, sosyal yaşamda zorlu koşullarla mücadele edildiğini belirterek, Borsanın bu zorlu süreçte üyeleri ile birlikte başarılara imza atarak hedeflerine ulaşmak istediğini ifade etti.
Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürünler İhtisas Komisyonu büyükşehir yasası ile birlikte aile üreticilerinin yaşadığı sorunları, canlı hayvan işletmelerinin mahalleye dönüştürülen köylerde karşılattıkları sorunlar gündeme taşıdıkları ortak toplantıda, Hububat ve Bakliyat İhtisas Komisyonu ise tarla bitkileri üretiminde azalma olduğu, destekleme fiyatlarının ekim öncesi belirlenmesi konularına değindi.
Tarsus içinde ayrı bir paragraf açılan ortak komisyon toplantısında; Müteşebbis ruhu, büyüme arzusu ve özel sektör dinamizmiyle zorluklar karşısında yılmayan, üretimden aldığı güçle her zaman yeni pazarlar arayışında olan Tarsus’un, üretimde ve ihracatta hedeflediği noktalara mutlaka ulaşılma gayesi içinde oldukları mesajı verildi.
Toplantıya Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Titiz, Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürünler İhtisas Komisyon Üyeleri Nail Uçak, Ziya Erdem ve Tevfik Şeker ile Hububat ve Bakliyat İhtisas Komisyonu Üyeleri Hüseyin Neslihanoğlu, Sefa Türkmen ve Hüseyin Kıraç katıldı.Click the banner to read this article in English or Russian

Tarsus Ticaret Borsası, İhtisas Komisyonları toplandı.