Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 105 yıl önce yaktıkları kurtuluş meşalesinin ilelebet sönmeyeceğini söyledi.

  • 18.05.2024
  • tarsustb
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 105 yıl önce yaktıkları kurtuluş meşalesinin ilelebet sönmeyeceğini söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke yayımladığı mesajında, 19 Mayıs 1919 tarihinin, Cumhuriyet tarihinin miladı olduğunu belirtti.
19 Mayıs ruhunun milletimizin karakterini yansıttığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, “Karakteri bağımsızlık olan milletimizin, 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük başarılarından birisidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği kurtuluş mücadelesi ile bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya ilan eden aziz milletimiz, bugün tarihindeki şanlı sayfalardan birisinin daha yıl dönümünü yaşamaktadır.
105’inci yıldönümüne erişmenin onurunu ve gururunu yaşarken, Türkiye Cumhuriyeti'nin ne kadar büyük zorluklar ve mücadeleler içerisinde kurulduğunu ve bugünlere geldiğini; aziz şehitlerimize minnet ve şükran duygularıyla bir kez daha idrak etmekteyiz.
“Gençlerimize inancımız tam”
Atatürk, "Gençliğe Hitabe" başta olmak üzere birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine emanet ettiği geleceğimize sahip çıkacak gençlerimize inancımız sonsuzdur.

Biz de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere duyduğu güveni, inancı aynen taşıyoruz. Bu ülkenin gençlerinin, azmi ve kararlı yapısı olduğu sürece başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün dediği gibi “Bütün ümidim gençliktedir.”

Bu duygu ve düşüncelerle, bu özel günde vatanımız uğruna canını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anarak gençlerimizi sevgiyle selamlıyor, daha nice yüz yıllara ulaşacağımız başarılarla dolu bir hayat diliyorum.

Click the banner to read this article in English or Russian

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının 105 yıl önce yaktıkları kurtuluş meşalesinin ilelebet sönmeyeceğini söyledi.