Meclis Başkanı Murat Kaya, Kurban Bayramı ve Babalar Gününü kutladı.

  • 15.06.2024
  • tarsustb
Meclis Başkanı Murat Kaya, Kurban Bayramı ve Babalar Gününü kutladı.
Ticaret Borsası Meclis Başkanı Murat Kaya, birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesine, gelenek ve göreneklerimizin nesilden nesile aktarılmasına vesile olan bir ‘Kurban Bayramı’nı daha milletçe karşılamanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi.

Meclis Başkanı Kaya, yaklaşan Kurban Bayramı ve Pazar günü kutlayacağımız Babalar Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, toplumun manevi zenginlik kaynaklarından biri olan bayramların bizleri ortak duygu ve düşüncelerde buluşturduğunu belirterek “Ülkemiz ve Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, milli ve manevi duyguların zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı’nın tüm İslam âlemine, ülkemize ve milletimize huzur ve mutluluk getirmesi dileğinde bulunan Meclis Başkanı Kaya “Bayramlar; sevgi, paylaşma, dayanışma ve barış gibi insana en çok yakışan değerlerin bir arada yaşanması halinde, hayatın nasıl güzelleştiğini görmemize vesile olan; kırılan kalplerin onarılması, yapılan tüm hataların affedilmesi, kardeşlik duygusuna yer vermemiz gerektiği konusunda bir kez daha düşünmemizi sağlayan çok özel günlerdir” ifadesini kullandı.

Bu yıl Kurban Bayramı’nın birinci gününe denk gelen ve özel bir gün olan Babalar Günü’nü de kutlayacak olmanın sevinci içerisinde olduklarına vurgu yapan Murat Kaya “Babalarımız çocuklarımızın en büyük kahramanı, çocuklarımız da babaların en yüce gururudur. Vatanımız için çocuklarını şehit veren babalarımız bilmeli ki, ülkemizin tüm vatansever evlatları sizlere birer evlat olarak sarılmaya hazırdır. Bu özel ve mübarek günleri layığı ile yaşamayı temenni ederken, ülkemizin, milletimizin, tüm İslam Âleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, her koşulda ayakta kalmayı öğreten, tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatan tüm babalarımızın ve baba adaylarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluklar diliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.


Click the banner to read this article in English or Russian

Meclis Başkanı Murat Kaya, Kurban Bayramı ve Babalar Gününü kutladı.